Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Tıp merkezimizde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü hizmeti de mevcuttur. Bu bölümde kas ve iskelet problemleri başta olmak üzere nörolojik hastalıkları, kronik ağrıları da teşhis ve tedavi edilmektedir. Doğuştan ve sonra da ortaya çıkan hareket bilincinin kaybolmasında ise tekrar kazandırılmasına yönelik tedaviler yine burada rehabilitasyon edilmektedir. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi olarak birçok cihaz ve uzman deneyimli doktor, fizyoterapistler eşliğinde sizlere hizmet sunar. Ekibimizde tıbbi gelişmeler çok yakında yakından takip edilmektedir. Fizik tedavi aşamasında elektrik akımı, ses dalgaları, lazer ışınları, yüzeysel ve derin ısıtıcılar yöntemleri kullanılmaktadır. Uygulanan yöntemler ağrı kesici olmakla birlikte doku iyileştirici ve ödem çözme konusunda da etkilidir.

Fizik Tedavi

Darıca Özel Hayat Tıp Merkezimizde rehabilitasyon tedavileriyle birlikte her hastaya özel egzersiz programı verilmektedir. Egzersiz programında hareket açıklığını arttıracak, germe, esnetme, dayanıklılığı arttırma, dengeyi ve koordinasyonu sağlamak duruşu düzeltmek esas alınız. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kliniğimizde yapılan tüm tedavi uygulamaları yaralanmalar, sakatlıklar ya da hastalıklardan kaynaklı olarak vücut kısımlarının fonksiyonlarını yitirdiği durumlarda hastayı iyileştirme yönünde uygulanmaktadır. Bölümün temel amacı hastaların ağrılarını gidermek ayrıca bağımsız hareketlerini artırmaktır. Bu aşamada uluslararası fizyoterapi protokolleri ile modern rehabilitasyon teknikleri kullanılarak tedaviler uygulanır. Merkezimize başvuran tüm hastalarımızın muayenesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon uzmanı doktorlarımızca yapılır. Her hastanın tedavi programı ve egzersiz programı kendine özeldir. Kliniğimizde hastalarımızın takipleri yapılarak hasta memnuniyetine önem verilir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulamaları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde yıllardır bilgi birikimi ve tecrübe ile hastalara güncel, etik ayrıca uluslararası standartla dahilinde uygun tedavi yöntemi sunulmaktadır. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi uzman doktorlarımızın eşliğinde tanı konularak, tedavisi birebir fizyoterapistler tarafından sağlanır. Tedavi aşamasında hijyenik bir ortamda insan dokunuşu hedef alınarak terapi sağlanmaktadır. Her bir hastanın şikâyeti dinlenerek gerekli testlerden sonra tanı ve tedavi programları uygulanır.

Fizik Tedavi yöntemleri sırasında uygulanan her bir tanı ve tedavi yöntemi hakkında bilgi almak bizimle iletişimi geçebilirsiniz. Dilerseniz online randevu sistemimiz üzerinden randevunuzu da oluşturabilirsiniz.

2006 yılında sağlık için çıktığımız bu yolda bugün ki başarımıza ulaşmamızda hasta memnuniyet odaklı iş disiplinimizin etkisi oldukça büyük olmuştur. Tıp merkezimizde nitelikli ve nicelikli hizmet vermek adına "Devlet Memurları, Emekli Sandığı Çalışanları, Bağkur ve S.S.K” kurum anlaşmaları  da bulunmaktadır.

WhatsApp Destek