Dahiliye (İç Hastalıkları)

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Bilimsel gelişmelerinde etkisiyle ayrıntılı fiziksel muayene ile artık pek çok hastalık en erken şekilde tespit edilerek ilerlemeden tedavi edilmektedir. Dahiliye (İç Hastalıkları) uzmanlık alanında iç organ sistemlerinin hastalıkları yeni nesil tetkiklerle ilk evresinde tespit edilir. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi’nde uzman hekimlerin baktığı bu bölümde birçok hastanın hastalığa dair başlangıç belirtileriyle başvurular yapılır. Dahiliye olarak da bilinen iç hastalıkları bölümünde en ince detaya bile önem verilerek hastalık büyük bir titizlikle tedavi. Tedavi sonrasında ise hastalıklarda tespit edilerek, sorun daha çok büyümeden ilgili tıbbi birime yönlendirilerek anında tedavi edilebilmesine olanak sunulur.

Dahiliye

Dahiliye bölümüne genellikle hipertansiyon, mide- bağırsak hastalıkları, astım, KOAH, kronik böbrek yetmezliği, kalp rahatsızlıkları, romatizmal hastalıkları için başvurulmaktadır. Dahiliye (İç Hastalıkları) geniş kapsamlı bir bölümdür. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi bu tür sağlık sorunları yaşayan kişiler için kılavuz görevi de üstlenir. Tıp merkezimizde gerekli tetkikler başlatılır, teşhis konulur. Hastalığın seyrine göre bu birim tarafından müdahale edildiği gibi başka bir branşa sevk edilerek uzman hekimlerimize emanet edilmektedir. Dahiliye branşında diğer branşlara göre bütüncül bir yaklaşım yöntemiyle değerlendirmeler alınır. İç hastalıkları sorunları gözle görülmeyecek kadar çok küçük maddelerin bozuklukları sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar hemen ya da zamanla tüm vücudun dengesini bozarak çeşitli şikayetlere de neden olabilir.

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Her bir sorunun altında yatan birçok neden bulunabilir. Örneğin sık sık yaşanılan halsizlik sorunun nedeni kansızlık olabileceği gibi vitamin eksikliği veya kanser gibi rahatsızlıklara bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bu rahatsızlıkların birbirinden ayrılması için Dahiliye (İç Hastalıkları) bölümü tercih edilir. Dahiliye branşında gerekli yönlendirmeler uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecektir. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi her hasta grubuna hasta değerlendirme takibi de olmak üzere dünya sağlık standartlarında 7/24 kesintisiz hizmet gerçekleştirmektedir. Tıp merkezimizde en son teknoloji ekipmanları kullanılarak henüz belirti vermemiş hastalıklar bile tespit edilir. İncelemeler uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

2006 yılında sağlık için çıktığımız bu yolda bugün ki başarımıza ulaşmamızda hasta memnuniyet odaklı iş disiplinimizin etkisi oldukça büyük olmuştur. Tıp merkezimizde nitelikli ve nicelikli hizmet vermek adına "Devlet Memurları, Emekli Sandığı Çalışanları, Bağkur ve S.S.K” kurum anlaşmaları  da bulunmaktadır.

WhatsApp Destek