Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet

Diyet kelimesini duyar duymaz kendinizi sınırlandırılmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Günümüz şartlarında ve her yöreye özel tatlarla diyet yapmak biraz daha da zor hale gelse de aslında diyet aç kalmak ya da kendinizi hastalandıracak derece de ağır sporlara vermek değildir. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi diyetisyenleri kontrollü yapılan bir diyet listesi ile yavaş yavaş ama kalıcı olarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Tıp merkezimizde Beslenme ve Diyet bölümü aklınıza takılan tüm soruların cevabını sağlıklı olarak cevaplayacaktır. Bedeninize ve hayat şartlarınıza uygun olarak hazırlanan diyet listesi sayesinde hedefinize emin adımlarla ulaşabilirsiniz. Diyet, yalnızca zayıflamak için değil kilo almak ya da sağlıklı yaşamak için yapılır.

 

Beslenme ve Diyet

 

Beslenme ve Diyet Programı

Besinler aşırı ya da yetersiz tüketildiğinde kişiler istenilen ve sağlıklı vücut ağırlıklarından uzaklaşırlar. İdeal vücut ağırlığından uzaklaşmak kalp damar rahatsızlığı, diyabet, kronik rahatsızlıklar riskini de beraberinde getirir. Beslenme ve Diyet kliniğimizde kişilere sağlıklı yeme içme alışkanlıkları kazandırılmaktadır. Herkesin farklı yaşamı ve yaşam standartları olduğu için kulaktan dolma ya da internet üzerinden alarak uyguladığınız diyet listeleri sağlığınızı tehlikeye atarak kalıcı rahatsızlıklara neden olabilir. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi diyetisyenlerimiz hastalara tıbbi beslenme tedavisinin planlanması, bireye özel diyet programının hazırlanması gibi uygulamalar sunar. Tıp merkezimize başvuran danışanlarımızın ilk muayenede beslenme alışkanlıkları detaylı olarak konuşulur ve vücut analizi yapılır. Vücut analizi, vücutta yağ, kas ve su miktarı, vücut metabolizma hızı ile metabolizma yaşı saptanır. Vücut analizinden elde edilen veriler, yaş, cinsiyet, fiziksel aktivite ve kan bulguları sonuçları göz önünde bulundurularak kişiye özel beslenme programı hazırlanır. Beslenme programı dahilinde düzenli takip gerçekleştirilir.

Halk arasında “diyet” kelimesi aç kalmak olarak tanımlanmaktadır. Fakat bu doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Diyet sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ara besinlerle sürekli ve dengeli beslenmeyi ele alır. Darıca Özel Hayat Tıp Merkezi diyetisyenlerimiz yalnızca kilo alıp vermekle değil besinlerin insan vücudunda ki etkilerini de ayrıntılı olarak ele alır. . Beslenme ve Diyet bölümünde besin analizler yapılarak diyet ürünleri geliştirilir. Ayrıca kişilerin varsa mevcut hastalıklarına uygun diyet programları hazırlanmaktadır.

2006 yılında sağlık için çıktığımız bu yolda bugün ki başarımıza ulaşmamızda hasta memnuniyet odaklı iş disiplinimizin etkisi oldukça büyük olmuştur. Tıp merkezimizde nitelikli ve nicelikli hizmet vermek adına "Devlet Memurları, Emekli Sandığı Çalışanları, Bağkur ve S.S.K” kurum anlaşmaları  da bulunmaktadır.

 

WhatsApp Destek